Jak złożyć PIT-37 za 2023 rok?

Początek nowego roku wiąże się zawsze z rozliczeniem podatku za rok poprzedni. Obowiązkiem każdego podatnika jest więc rozliczenie się z Urzędem Skarbowym w określonym terminie i na określonych zasadach. Wiele osób zastanawia się, do kiedy ma czas na wypełnienie formularza PIT-37 za rok 2023 i złożenie go w Urzędzie Skarbowym. Tak więc rozwiewamy wszelkie wątpliwości: termin składania deklaracji PIT upływa z końcem dnia 30 kwietnia.

Darmowe rozliczenie PIT 2023. Pobierz, wypełnij i wyślij e-Deklaracje. Progi podatkowe i skala podatkowa w rozliczeniu rocznym za 2023 rok.

Metody złożenia deklaracji

W zależności od wykonywanej pracy, różne osoby składają różne deklaracje. Czy to pracodawca, czy pracownik – każdy kto uzyskuje przychody /straty, powinien rozliczyć się z podatku. Jak rozliczyć podatek? Otóż istnieją trzy rozwiązania- tradycyjne, przez biuro rachunkowe oraz wypełnienie formularza i złożenie deklaracji przez Internet. Pierwsze tradycyjne rozwiązanie jest dobre dla osób znających się na wypełnianiu druków oraz mających proste rozliczenia. W niektórych przypadkach rozliczenie się z podatku wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Trzeba wziąć pod uwagę np. ulgi podatkowe, wiedzieć w którą rubrykę wpisać odpowiednie kwoty oraz m.in. czy rozliczać się osobno czy ze współmałżonkiem. Jeśli więc wypełnienie formularza jest bardziej skomplikowane i nie jesteśmy do końca pewni czy dobrze wypełniamy druk, lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego. Biuro rachunkowe za niewielką opłatą wypełni poprawnie deklarację oraz złoży ją w Urzędzie Skarbowym.

Rozliczenia deklaracji podatkowej. Czyli: Jak wypełnić PIT ?

Są papierowe formularze podatkowe do ręcznego wypełnienia zeznania podatkowego z użyciem kalkulatorem. Są strony ministerstwa finansów, które uławiają roczne rozliczenie podatkowe. Jednakże najlepszym, kapitalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu na stronie www.pit-format.pl/rozlicz-darmowy-pit. Tan specjalistyczny, dobry program do pit pozwoli sporządzić zeznanie podatkowe i rozliczyć roczny podatek dochodowy szybko, łatwo i prawidłowo ! Oczywiście znajdziesz tam też najbardziej popularną deklarację podatkową: formularz PIT 37 oraz załączniki np. pit o / pit 0.

Dobry program rozliczeniowy PIT-y 2024. Najlepszy do rozliczania osobistego podatku dochodowego w zeznaniu rocznym 2024 składanym w urzędzie skarbowym

Internet daje wygodę

Natomiast dla osób znających się na wypełnianiu deklaracji, ale nie mających czasu ani ochoty na stanie w kolejkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozliczenia PIT drogą internetową. W ten sposób bez wychodzenia z domu można rozliczyć się z podatku, a termin składania deklaracji PIT przez Internet mija również z końcem kwietnia. Patrz też na temat deklaracji PIT 37: www.pit-37-2018.pl.